1. Ana Sayfa
  2. Travels Blog

Otelde Turist Nasıl Tavlanır ?

Otelde Turist Nasıl Tavlanır ?
0

Türkiye turistik bir tatil bölgesidir. Özellikle yaz aylarında birçok turist ülkemize gelmektedir.

Turistlerin En Çok Tercih Ettiği Bölgeler Nereler?

Osmanlı Devleti’nin kuruluş zamanlarından beri var olan Edirne turistlerin çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Mimari yapısı, camileri turistleri en çok çeken noktalardandır. Gaziantep turist çeken bölgelerden bir diğeridir. Mutfağı çok meşhurdur Gaziantep’in. Kültürel özellikleri de ön plandadır. Nevşehir denilince ise önce Kapadokya gelir. Peri bacaları en meşhur yerdir. Balona binerek manzara izlenir. Nevşehir İç Anadolu Bölgesinin en gözde yeri.

Muğla ise yaz döneminde tercih edilen bir tatil yeridir. Ege bölgesinde bulunur. Çanakkale hem tatil bölgesidir hem de tarihi bir şehirdir. Kurtuluş savaşından birçok ize rastlanır aynı zamanda sınırda yer alan bir ilimizdir. Denizli’de Pamukkale Travertenleri ile turist çekmektedir. Suları sağlık açısından faydalı olduğu için tercih edilir. Mardin son zamanlarda en çok tercih edilen şehirlerdendir. Taş evleri mevcuttur. Şehrin kendine has bir yapısı vardır. Yöresel lezzetleri gelen misafirleri cezbeder. İzmir Ege Bölgesinde bulunan egenin incisi dediğimiz bir ilimizdir. Tatil bölgesidir.

Turistlerin yoğun akın ettiği yerlerdendir. Yaz döneminde çok kalabalıktır. Deniz, kum, güneşe doyabilirsiniz. Antalya yaz turizmi için çok önemli bir konumdadır Türkiye için. Turistler çok akın ederler. Bir numara tatil yeridir. Gece hayatı isterseniz gece hayatı bulursunuz, sakin deniz isterseniz sakin deniz, lüks otel isterseniz lüks otel. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Turistler Nerede Kalır, Neden Tercih Eder?

Turistlerin Türkiye’yi tercih etmesinin nedeni uygun olmasıdır en çok TL dolar ve Euro’ya karşı değer kaybettiğinden çok ucuza otellerde kalıp tatil yapabilirler. Diğer sebebi ise sıcak bir iklimin olması doğa harikası birçok yere sahip olmasıdır.

Otelde Turist Nasıl Tavlarız?

Öncelikle yabancı dil bilmeniz gerekmektedir. Türklerin çoğu iletişim kurma sorunu yaşıyor. Turistler ile otelin gece kulübünde takılıp bir şeyler içebilirsiniz. Havuz başında bir şeyler yudumlarken sohbet edebilirsiniz. Abaza gibi görünmeyin, karşınızdakine normal bir şekilde sadece sohbet etmek amacıyla yaklaşın devamı gelecekse gelir zaten. Birazda sizin yeteneklerinize kalmış bir olay.

Yazar Hakkında

Yorum Yap