1. Ana Sayfa
  2. Travels Blog

KONAKLAMALI KARTEPE TATİLİ

KONAKLAMALI KARTEPE TATİLİ
0

Geçirdiğimiz son birkaç yılda, ülkemizde olan ve olmakta devam eden pek çok sıkıntıyla hepimiz hem bedenen hem ruhen biraz yıprandık. Pandemi, hastalıklar ve krizler derken evde oluşturduğumuz küçük alanlarda huzur bulmaya ve biraz da olsa dinlenmeye çalıştık. Fakat hepimizin yeni bir enerjiye ,yeni bir nefese ihtiyacı olduğunu inkar edemeyiz. Açık ve temiz bir havada, sevdiklerimizle geçireceğimiz birkaç an yaşam enerjimizi, dengemizi tekrar yerine getirebilir ve motive olmamıza yardımcı olur. Buna hepimizin ihtiyacı var.
Bedenen ve ruhen yenilenmeye yönelik düzenlediğimiz tatil planları, elbette bu amaca hizmet edecek nitelikte. İçinde bulunduğumuz kış aylarında kaçamak yapabileceğiniz, eğlenebileceğiniz aklınıza gelen ilk yer Kartepe olacaktır. Coğrafi güzellikleriyle, tertemiz havasıyla soğuk bir duş etkisi yaratan enerjisi sizi yeniden canlandıracak ve dolayısıyla atmosferiyle huzuru yeniden bulabileceksiniz.
Dilerseniz planladığımız bu kaçamak tatil planından biraz söz edelim. Öncelikle konumunuza göre planlanan yerlerden araçlarımızla alınıyorsunuz. Gidiş yolu üzerinde bir mola verip lezzetli bir kahvaltıyla tura başlamış bulunuyorsunuz. İsteğe göre kayak yapmak isteyen misafirlerimiz için, güzergah üzerinde Maşukiye’den kayak malzemelerini kiralayabilirsiniz. Devamında sonraki durağımız tabiî ki Kartepe. Kayak yapmak istemeyen ama zirvenin tadını çıkarmak isteyen misafirlerimiz telesiyej hizmetimizle, zirvenin tadını çıkarabilirler. 7 saate yakın kayak ve seyir terası için serbest molalarınız bulunuyor. Bu vakitleri kayarak, telesiyej hizmetimizle manzara keyfi sürerek ve bu anları ölümsüzleştireceğiniz fotoğraflar çekmek gibi çeşitli faaliyetlerle geçirebilirsiniz. Sunduğumuz yemek molalarında çeşitli lezzetlerle karnınızı doyurabilir. Akabinde şömine başında kahve ve atıştırmalıklarla gününüzü tamamlayabilirsiniz.
Turumuzun ikinci günü, açık büfe leziz bir kahvaltıyla başlıyor. Akabinde sizleri Kartepe mevkiine yeniden çıkarıyoruz ve burada tüm gün vakit geçirebilmeniz için sizlerle ayrılıyoruz. Kayak yapmak isteyen misafirlerimiz burada vakit geçirebilirler. Tatilin keyfini daha çok dinlenme odaklı sürmek isteyen misafirlerimiz, şelale manzarası eşliğinde doğa turlarıyla Kartepe turuna devam edebilirler. Dilerlerse zipline ve ATV sürüşleri gibi faaliyetlere katılabilir ve yine verilen molalarda lezzetli atıştırmalıklarla günü tamamlayabilirler.
Turumuzun bu aşamasında yeniden görüşmek dileğiyle, rehberimiz eşliğinde organize bir şekilde araçlarınıza eşlik ediliyorsunuz. Tur boyunca gereken tüm pandemi önlemlerinin alındığını, siz değerli misafirlerimizin sağlığını ön planda tuttuğumuzu hatırlatmak isteriz. Bol sağlıklı ve neşeli seneleriniz olsun. Yeniden görüşmek dileğiyle..

Yazar Hakkında

Yorum Yap