1. Ana Sayfa
  2. Travels Blog

Karda Oynanabilecek 4 Oyun

Karda Oynanabilecek 4 Oyun
0

Kış aylarında dışarı çıkmak ve karla oynamak pek çok kişi için vazgeçilmez bir deneyimdir. Karlı günlerde dışarda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlardan 5 tanesini şu şekilde derledik;

1)Kardan Adam Yapmak
Herkesin hayatında neredeyse en az 1 kere yaptığı kardan adam, kar denince akla gelenlerin en başındadır. Ufak bir kartopunu yuvarlayarak büyük toplar oluşturarak kardan adam yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla farklı kardan adamlar yaparak en iyi yapanı belirleyebilir ya da büyük bir kardan adam yapabilirsiniz.
2)Kartopu Savaşı
Fazla kişiyle daha zevkli olacak bu oyun, karlı havalarda en sık oynanan oyunlardandır. Oyunun genel amacı kartoplarından olabildiğince kaçıp karşıdakine kartopunu atmaktır. Geniş bir alanda çeşitli saklanma yerleriyle daha eğlenceli hale gelecek olan bu oyun en popüler olanlar arasındadır.
3)Kaymak
Çeşitli malzemeler ve kızakla kayak yerlerinde yapabileceğiniz bu etkinliği bir adet poşet ve yokuş ile evinizin hemen yanında yapmanız da mümkündür. Oldukça eğlenceli olan bu oyunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Yokuş çok dik olursa duramayabilir ve bir yerlere çarpabilirsiniz. Aşağıda sizi bekleyen ve olası bir durumda durdurabilecek birilerinin olması sizin için iyi olacaktır.
4)İglo Yapmak
Eskimoların bir kısmının sürekli olarak yaşadığı bu evleri siz de bir adet kap ile yapabilirsiniz. Karı kaba doldurup sıkıştırdıktan sonra evin temelini atabilir ve yukarıya doğru kapatabilirsiniz. Yapması çok kolay olmasa da bitirdiğinizde gerçekten güzel görünümlü bir iglonuz olacaktır. İçine girip oturabilirsiniz.
Bonus
Karların pürüzsüz olduğu yerlere yüzünüzü yapıştırarak değişik yüz ifadeleri elde edebilirsiniz. Eğer geniş bir yer varsa burada arkadaşlarınızla güzelce eğlenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap