1. Ana Sayfa
  2. Travels Blog

Karaköy’de Gezilecek Yerler

Karaköy’de Gezilecek Yerler
0

Kadıköy’den bir vapurla kolayca gidilebilecek olan Karaköy, görülmesi gereken yerleriyle ziyaretçilerini karşılıyor. Başta Galata Kulesi olmak üzere birçok gezilecek yeri olan Karaköy’de gezebileceğiniz bazı yerleri şu şekilde derledik;

1)Galata Kulesi
Karaköy semt merkezine 400 metre uzaklıkta olan Galata Kulesi, İstanbul’un simgeleri arasında yer alır. 72 metre uzunluğuyla İstanbul’u izlemek için en güzel yerlerden birisidir. Burada çayınızı kahvenizi içtikten sonra limana doğru yürüyüş yapabilirsiniz.
2)Galata Köprüsü
Karaköy ile Eminönü’nü birleştiren bu köprüde en çok tercih edilen yemeklerden biri olan balık ekmeğinizi yerken manzarayı seyredebilirsiniz. Üstünden tramvayın geçtiği bu köprü dünyada sayılı bulunan köprülerdendir.
3) Aya Nikola Türk Ortodoks Kilisesi
Karaköy’ün tarihi yapılarından biri olan Aya Nikola Türk Ortodoks Kilisesi, birçok kez yangın görmüş ve zarar görmüştür. Birkaç kez restore edilmiştir. Tarihi dokusuyla, Karaköy’e giderseniz gezebileceğiniz yerlerden birisidir.
4)Kamondo Merdivenleri
Bankalar caddesiyle Banker Sokağını birleştiren bu merdivenin Karaköy merkeze uzaklığı yaklaşık 2 kilometredir. 1850’li yıllarda yapılan bu yapı fotoğraf çekebileceğiniz, görülmeye değer yerlerden bir başkasıdır.
5)Arap Camii
İstanbul’un fethinden sonra camiye dönüştürülen bu yapı öncesinde bir kilisedir. Farklı mimari özellikleriyle Karaköy’e gittiğinizde gidebileceğiniz yerler arasındadır. İlk yapıldığı dönemden izler saklayan Arap Cami’yi mutlaka görmelisiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap