1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

İstanbul’da Soğuk Havalarda Gezilecek 5 Yer

İstanbul’da Soğuk Havalarda Gezilecek 5 Yer
0

İstanbul’da yaz aylarında gezmek daha konforlu ve rahat olsa da soğuk havalarda da görülebilecek bir sürü yer vardır. Kışın gezip görülecek yerlerin bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;
1)Galata Kulesi
İstanbul’da en çok gezilen ve simgesi haline gelmiş yerlerden biri olan Galata Kulesi, 72 metre boyuyla İstanbul’u izlemek için güzel bir yer. 360 derecelik açısıyla ziyaretçilere güzel bir deneyim sunuyor. Galata Kulesi’nin hemen yanında çaylarınızı yudumlayıp bol bol fotoğraf çekebileceğiniz yerler de mevcuttur. Çevresindeki dar sokaklarda dolaşmakta yapılabilecek başka bir aktivitedir.
2)Kamondo Merdivenleri
Galata semtinde Bankalar Caddesi ile Banker Sokağı’nı birleştiren bu merdiven karlı havalarda gidilmeye değer yerlerden birisidir. 1850’li yıllarda yapılan bu merdivende fotoğraflar çekebilirsiniz.
3)Rumeli Hisarı
İstanbul’un dikkat çeken yapıları arasında yer alan Rumeli Hisarı, soğuk havalarda gidilebilecek yerlerden bir başkası. Sultan Fatih’in emriyle yapılan bu hisarın içinde şu anda Rumeli Hisarı Müzesi de bulunmaktadır.
4)Çamlıca Tepesi
Sizin için değerli kişilerle özel anlar yaşamak ve gezmek için en iyi yerlerden birisi de Çamlıca Tepesi’dir. Bir yandan çayınızı yudumlarken bir yandan da İstanbul’u seyredebilirsiniz. Çamlıca Tepesini ziyaret ettikten sonra Çamlıca Büyük Camiyi de ziyaret edebilirsiniz. Selçuklu mimarisinin dokusunu taşıyan bu cami İstanbul’un çeşitli yerlerinden görülebilmektedir.
5)Gülhane Parkı
Büyük ve uzun yürüyüş yollarının olduğu bu park Topkapı Sarayı’nın arka bahçesidir. Temiz hava almak için ideal yerlerden birisidir. Sık ağaçlar ve kuş sesleriyle yürüyüşünüzü yapabilir çayınızı içebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap